A radiátor és a konvektor nem számít a lakás díszének, kivétel, ha formatervezett vagy egyedi típust vásároltunk komoly pénzen. Sok helyen megoldható
, hogy a csúnya, egyenfehér és nehezen tisztítható fűtőtestet egy egyedi, a szoba színeihez is jobban illő dobozba űzzük.
Készíthetünk ilyen célra takarópanelt, ami nem zárja el a meleg levegő útját, de ízléses és tárolóhelynek is ideális. Fűtőpaneleinket akár egy lakásfelújítás során is elláthatjuk némi díszítéssel. Jó tipp, ha már úgyis hozzányúlunk radiátorunkhoz, a mögötte lévő részt is alufóliás borítással ellátni. Ez akkor szükséges, ha a radiátor külső falon található, mert a radiátor által termelt hő 25 %-át a fal nyeli el. Ez a megoldás pedig visszaveri a hőt.
Néhány tipp a takarópanel elkészítéséhez. Alapanyagnak megfelelő például egy 18 milliméter vastag MDF lap is. Először készítsünk pontos, méretezett rajzot! A lapból vágjuk ki a szerkezet elemeit, a fedlapot, a két oldallapot és az előlapját! Az előlapba mindenképpen szükséges valamilyen nagyobb méretű lyukat vágni, hogy a meleg levegő szabadon távozhasson!
Szép megoldás az is, ha egy nagy ovális lyukat vágunk az előlap közepébe, a lyuk mögé pedig egy darab dróthálót szabunk. A drótháló felerősítésére kiválóan alkalmas egy szögbelövő. A szerkezet különböző részeit fúrjuk, csavarozzuk, ragasszuk össze, majd rögzítsük a falra!
Felületkezelésnek néhány réteg matt vagy magas fényű festéket alkalmazzunk! Lényeges, hogy a szín harmonizáljon vagy a fal vagy a bútorok színével! Fontos, hogy felállítás után figyeljünk, nem alakul-e át egy kissé a szerkezetük a hő hatására. Ajánlott az esetleg így keletkező alakváltozásokat még az elején orvosolni!